Wieczorne zabawy w ogrodzie, wspólna kolacja, oglądanie filmu na dobranoc i spanie w śpiworach w przedszkolnej sali to często jedna z największych atrakcji, które się potem wspomina przez długie lata.
Raz do roku organizujemy takie wydarzenie w każdej grupie (w tym roku planujemy zrobić to na wiosnę), ale wiemy, że są dzieci, które chętnie częściej brałyby udział w nocowankach.
Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym potrzebom. Podczas wieczoru planowane są zabawy w ogrodzie i salach, podchody, wspólne przygotowywanie przekąsek i kolacji, pokaz filmów w przedszkolnym kinie nocnym oraz inne, także spontaniczne aktywności.
Jeśli Twoje dziecko jest chętne na spędzenie nocy w towarzystwie kolegów i koleżanek z różnych grup, pod opieką naszych nauczycieli, wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy.
W piątek najlepiej zostawić dzieci w przedszkolu i skorzystać z wolnego popołudnia:). Dzieci otrzymają w przedszkolu kolację w postaci samodzielnie skomponowanych zapiekanek/ tostów/ kanapek oraz przekąski. Zakładamy, że są gotowe do pozostania na noc, gdyby jednak chęci zupełnie przerosły możliwości i byłaby konieczność „odwrotu”, będziemy dzwonić max do 22.00, ale traktujemy to jako ostateczność. Dziecko należy odebrać w sobotę do godziny 10.00.
CO ROBIMY GDY DZIECKO PŁACZE W NOCY
Najczęściej dzieci, które wytrwały do wieczora i nie straciły wigoru przy kładzeniu się, spokojnie przesypiają noc, zazwyczaj nie budząc się. Zwykle ewentualne kryzysy dzieją się wieczorem, w okolicach kładzenia się spać, a więc wtedy, gdy w razie czego można zadzwonić do rodzica i zdecydować wspólnie o powrocie do domu. Taka sytuacja zdarza się rzadko, zwykle udaje przywrócić pogodę ducha i opanować sytuację bez konieczności powrotu. Jeśli komuś coś się w nocy przyśni lub zatęskni – po prostu przytulimy i zapewnimy, że niebawem jest ranek i nowy dzień. Do tej pory, sprawdzało się to świetnie.