Nocowanka w przedszkolu dla chętnych dzieci

Wieczorne zabawy w ogrodzie, wspólna kolacja, oglądanie filmu na dobranoc i spanie w śpiworach w przedszkolnej sali to często jedna z największych atrakcji, które się potem wspomina przez długie lata.

Raz do roku organizujemy takie wydarzenie w każdej grupie (w tym roku planujemy zrobić to na wiosnę), ale wiemy, że są dzieci, które chętnie częściej brałyby udział w nocowankach.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym potrzebom. Podczas wieczoru planowane są zabawy w ogrodzie i salach, podchody, wspólne przygotowywanie przekąsek i kolacji, pokaz filmów w przedszkolnym kinie nocnym oraz inne, także spontaniczne aktywności.

Jeśli Twoje dziecko jest chętne na spędzenie nocy w towarzystwie kolegów i koleżanek z różnych grup, pod opieką naszych nauczycieli, wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy.

Zarezerwuj miejsce!

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

JAK NOCOWANKA ODBYWA SIĘ CZASOWO I TECHNICZNIE?

W piątek najlepiej zostawić dzieci w przedszkolu i skorzystać z wolnego popołudnia:). Dzieci otrzymają w przedszkolu kolację w postaci samodzielnie skomponowanych zapiekanek/ tostów/ kanapek oraz przekąski. Zakładamy, że są gotowe do pozostania na noc, gdyby jednak chęci zupełnie przerosły możliwości i byłaby konieczność „odwrotu”, będziemy dzwonić max do 22.00, ale traktujemy to jako ostateczność. Dziecko należy odebrać w sobotę do godziny 10.00.

CO ROBIMY GDY DZIECKO PŁACZE W NOCY

Najczęściej dzieci, które wytrwały do wieczora i nie straciły wigoru przy kładzeniu się, spokojnie przesypiają noc, zazwyczaj nie budząc się. Zwykle ewentualne kryzysy dzieją się wieczorem, w okolicach kładzenia się spać, a więc wtedy, gdy w razie czego można zadzwonić do rodzica i zdecydować wspólnie o powrocie do domu. Taka sytuacja zdarza się rzadko, zwykle udaje przywrócić pogodę ducha i opanować sytuację bez konieczności powrotu. Jeśli komuś coś się w nocy przyśni lub zatęskni – po prostu przytulimy i zapewnimy, że niebawem jest ranek i nowy dzień. Do tej pory, sprawdzało się to świetnie.

CO TRZEBA PRZYGOTOWAĆ DO SPANIA?

  • śpiwór,
  • piżamę,
  • czystą bieliznę / ubranie na następny dzień
  • przytulankę do spania
  • ręcznik,
  • szczoteczkę i pastę do zębów „

 

Termin: 20-21 października (piątek po przedszkolu – sobota do 10.00)

Miejsce: Przedszkole Montessori Artystyczny Kącik, ul. Pustułeczki 8, Ursynów

Cena: 170 zł

W najbliższym spotkaniu dzieciom będą towarzyszyć*

Pani Edyta
Pani Edyta
Grupa Żółta
Praca z dziećmi to jej pasja. Przez wiele lat opiekowała się najmłodszymi jako niania, potem wychowawca w Dziennym Punkcie Opieki nad dziećmi w...
Pani Agnieszka
Pani Agnieszka
Grupa Pomarańczowa
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako niania oraz podczas praktyk w przedszkolach i szkołach. Studiuje pedagogikę małego dziecka...

* w przypadkach losowych może nastąpić zmiana prowadzących

Zgłoszenia (liczba miejsc jest ograniczona):

Zarezerwuj miejsce!

 

Kontakt:

506 209 069, mdlugolecki@pustuleczki.pl