Pani Karolina

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała już w liceum będąc wolontariuszką w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego. Później, w trakcie studiów pedagogicznych pracowała jako wychowawca na koloniach profilaktycznych organizowanych przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” , a także opiekowała się dziećmi jako niania. Z Artystycznym Kącikiem związana od 2013 roku.

Ukończyła w Polskim Instytucie Montessori roczny program teorii, obserwacji i praktyki w środowisku Montessori z dziećmi od 2,5 do 6 roku życia, akredytowany przez Montessori Accreditation Council for Teacher Education (MACTE). Chcąc doskonalić swój warsztat pracy brała udział w licznych warsztatach rozwijających umiejętności efektywnej współpracy zarówno z dziećmi jak i z rodzicami. Ukończyła m. in. szkolenie pt. „Porozumienie bez przemocy” (NVC) prowadzone przez Annę Mills oraz „Skuteczna komunikacja” Agnieszki Stein. Jest certyfikowanym terapeutą ręki I i II stopnia. Współtworzy i prowadzi szkolenia dla rodziców wspierające wychowanie oraz wprowadzające do pedagogiki Montessori. Regularnie uczestniczy także w Międzynarodowych Konferencjach Montessori i warsztatach doszkalających. Jest przeszkolona w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Współtwórca i jedna z prowadzących warsztaty montessoriańskie dla rodziców oraz kursów „Podstawy pedagogiki Montessori dla nauczycieli przedszkolnych”.

Wolne chwile najchętniej spędza na świeżym powietrzu. Latem uwielbia pędzić na rolkach i rowerze, zaś zimą oddaje się przyjemności jazdy na nartach i łyżwach. Jest szczęśliwa, gdy może zatracić się w książkach, zwłaszcza thrillerach i kryminałach. Jest także zafascynowana biologią i chemią, co skutkuje licznymi eksperymentami przeprowadzanymi z dziećmi.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *