Pani Karolina

Wicedyrektor Artystycznego Kącika, grupa Pomarańczowa
Pani Karolina

Już od wczesnych lat życia wiedziała, że swoją przyszłość będzie wiązała z pracą z dziećmi. Liczne wolontariaty, dorywcze prace, a także bunt przeciwko systemowemu wkładaniu młodych ludzi w ramki, utwierdziły ją tylko w przekonaniu, że to jest właśnie droga, którą chce podążać. Często pod prąd, bazując na relacji i szacunku do dziecka, odnalazła w końcu miejsce wyznające podobne wartości. Tak rozpoczęła się jej przygoda z Artystycznym Kącikiem, z którym związana jest od 2013 roku.

Zaczynając pracę nie miała pojęcia o pedagogice Montessori, a wiele rzeczy robiła intuicyjnie. Pracowała i zdobywała jednocześnie wiedzę o filozofii Montessori, uczestnicząc w rocznym kursie pedagogiki Marii Montessori w Polskim Instytucie Montessori i coraz bardziej zachwycała się tą ideą. Doskonaliła swój warsztat pracy, uczestniczyła w szkoleniach i wzrastała na drodze do bycia dojrzałym pedagogiem. Takim, który nie patrzy na dziecko przez pryzmat jego trudności czy sukcesów, ale który widzi pełnowartościowego człowieka. Każdego dnia, niezmiennie, zachwyca się każdym uśmiechem, każdą zdobytą umiejętnością i każdym sukcesem dziecka.

Podstawową wiedzę dały jej studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej z profilaktyką społeczną na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim. Żeby jednak jak najlepiej odpowiadać na potrzeby najmłodszych i być na bieżąco z najnowszymi badaniami dotyczącymi ich rozwoju, nieustannie bierze udział w licznych warsztatach doszkalających i studiach podyplomowych. Ukończyła m. in. studia z zakresu Zarządzania Oświatą, szkolenie pt. „Porozumienie bez przemocy” (NVC) prowadzone przez Annę Mills oraz „Skuteczna komunikacja” Agnieszki Stein. Jest certyfikowanym terapeutą ręki I i II stopnia. Współtworzy i prowadzi szkolenia dla nauczycieli i rodziców, wspierające wychowanie oraz wprowadzające do pedagogiki Montessori. Regularnie uczestniczy także w Międzynarodowych Konferencjach Montessori i kursach doszkalających. . Aktualnie zdobywa wiedzę na studiach związanych z edukacją i terapią dzieci nieneurotypowych.

Wolne chwile najchętniej spędza na świeżym powietrzu. Latem uwielbia pędzić na rolkach i rowerze, zaś zimą oddaje się przyjemności jazdy na nartach i łyżwach. Jest szczęśliwa, gdy może zatracić się w książkach, zwłaszcza thrillerach i kryminałach, a także szeroko pojętej literaturze naukowej.

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *