Pani Martyna

Grupa Zielona
Pani Martyna

Praca z dziećmi była jej bliska już od najmłodszych lat. Bacznie obserwowała swoją mamę nauczycielkę, która wprowadziła ją w świat edukacji nastawionej na potrzeby dziecka. Już wtedy wiedziała, że chce pójść tą samą drogą. Swoje doświadczenie zbudowała pracując z dziećmi w różnym wieku między innymi podczas: prowadzenia projektu dla klas 1-3 „Tolerancja wokół Nas”, praktyk w poradni psychologiczno-pedagogicznej, opiece i terapii dziecka w spektrum autyzmu. Przez cztery lata pracowała w ekologicznym, wegańskim przedszkolu. Udzielała również pomocy dzieciom z rodzin adopcyjnych w ramach współpracy z fundacją „Polki mogą wszystko”.

W pracy z dziećmi najbardziej zależy jej na zauważeniu potrzeb i emocji dziecka. Bliskie są jej założenia NVC, ukończyła roczny kurs dla nauczycieli w tym kierunku. Uważa, że jednym z najważniejszych zadań dorosłych jest wspieranie w drodze do odkrycia siebie. Stara się również zachęcać podopiecznych do wszelkich działań artystycznych poprzez które mogą się wyrażać. Lubi pokazywać, że można stworzyć wspaniałe dzieło z recyklingowych przedmiotów. Jest trenerką Sensoplatyki – wspólnie z dziećmi, chętnie tworzy kolorowy, wielozmysłowy bałagan :).

Nie wyobraża sobie życia bez zwierząt – w jej otoczeniu zawsze znajduje się jakiś czworonóg. Od 12 lat jest wegetarianką i aktywistką działającą w sprawie praw zwierząt. Wiedzę o ich dobrostanie i potrzebach przekazuje dzieciom, również poprzez wizyty ze swoimi podopiecznymi w placówkach.

W przedszkolu prowadzi Warsztaty Umiejętności Społecznych oraz pełni rolę pedagoga specjalnego.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *