Zanim przyjdzie czas i wiek na rozpoczęcie życia przedszkolnego, chcemy Cię zaprosić do spędzenia wyjątkowego czasu ze swoim dzieckiem.

Nasze spotkania z cyklu „Soboty z Montessori” stworzyliśmy specjalnie dla najmłodszych – są skierowane dla  dzieci w wieku od 1,5 roku.

Głównym założeniem zajęć jest indywidualna praca dziecka z pomocami Montessori i możliwość jej obserwowania przez rodzica. Rodzic w trakcie zajęć może pracować z dzieckiem i mu towarzyszyć. Celem wspólnej pracy jest poznanie pomocy Montessori kreatywnych sposobów na spędzanie ze sobą czasu w parze rodzic-dziecko. Zajęcia są też okazją na pracę w kameralnej grupie z innymi dziećmi i dorosłymi :-). Chcemy by podstawą naszych spotkań była swoboda w działaniu i odkrywaniu świata Montessori.

W naszych salach dostępne są pomoce ze wszystkich działów pedagogiki Montessori:

  • życia codziennego,
  • sensoryki,
  • matematyki,
  • języka,
  • kultury (w jej skład wchodzą historia, wiedza o Kosmosie, geografia i botanika).

W zajęciach będzie Państwu towarzyszyło dwóch nauczycieli Montessori służących wsparciem i będących przewodnikami po tym „małym wszechświecie”. Chcemy wprowadzić Państwa w świat, w którym dzieci rozwijają się w swoim tempie, spędzając kreatywnie czas, a nauka jest naturalnym procesem.

Zajęcia będą trwały dwie godziny i będą się składały z powitalnego kręgu i pracy swobodnej z pomocami Montessori.

Zarezerwuj miejsce!

 

Terminy:

  • sobota, 25 maja, 10.00-12.00
  • kolejne terminy wkrótce
Miejsce: Przedszkole Montessori Artystyczny Kącik, ul. Pustułeczki 8, Ursynów

Wiek dzieci: od 1,5 roku do 4 lat

Cena: 80 zł za pojedyncze zajęcia (pierwsze sobotnie zajęcia GRATIS)

Prowadzący

Pan Michał
Pan Michał
Koordynator projektów Kreatywnych, Grupa Żółta
Od 2009 roku pracuje w Artystycznym Kąciku, wnosząc w to miejsce energię, zdecydowanie i poczucie humoru. Po studiach pedagogicznych ukończył...
Pani Magda
Pani Magda
Grupa Zielona
Studia pedagogiczne dały jej wiedzę i doświadczenie (wiele godzin praktyk w przedszkolach),  ale prawdziwie życiowe umiejętności w pracy z małymi...
Pani Malwina
Pani Malwina
Grupa Niebieska
Swoją zawodową drogą połączyła z pedagogiką Marii Montessori decydując się na podyplomowe studia pedagogiczne w Collegium Verum ukierunkowane na...

 

Opinie po zajęciach

Miejsce przyjazne dla dzieci i na pewno jeszcze przyjdziemy 😊.
Najciekawsze dla mnie było obserwowanie jak nauczyciel pracuje z dzieckiem z pomocami. Wcześniej nie miałam pojęcia, jak to wygląda. Jeszcze bardziej doceniłam wspaniałą kadrę Zielonych 🙂 Nie mam żadnych wskazówek, myślę że to jest wspaniale zorganizowane wydarzenie.
Dziękujemy bardzo za spotkanie 🙂 Chętnie spotkamy się na następnych zajęciach.
Wszystko bardzo fajnie. Potem do wieczora [Córeczka] niezliczoną ilość razy mówiła, że jeszcze chce do "innego przedszkola". Super pomysł! Fajnie, że nauczyciele wszystko rodzicom wyjaśniają, jak działa metoda. Wchodzą w interakcje z dziećmi i możemy sobie wyobrazić, jak odnoszą się do nich na co dzień. Super.

Zgłoszenia:

Przesłanie zgłoszenia oznacza akceptację kilku zasad obowiązujących podczas spotkań.

Zarezerwuj miejsce!

Kontakt:

506 209 069, pracownia@pustuleczki.pl