Pani Marta

Grupa Pomarańczowa
Pani Marta

Z zamiłowania i pierwszego wykształcenia przyrodniczka, z drugiego nauczycielka. Podczas studiów na kierunku ochrona środowiska szczególnie przypadła jej do gustu edukacja ekologiczna. Rozpoczęła współpracę z działem edukacji przyrodniczej Muzeum Pałacu w Wilanowie a następnie również z Centrum Nauki Kopernik jako animatorka wystawy biologicznej i w przestrzeni dla najmłodszych. Tak odkryła swoje powołanie do pracy z dziećmi. Doświadczenie zdobywała początkowo prowadząc warsztaty z eksperymentów, animacje urodzinowe, spacery przyrodnicze i zajęcia na zielonych szkołach do czego przydawała się zarówno wiedza zdobyta na studiach jak i harcerskie korzenie. Pragnąc zgłębić wiedzę i poszerzyć umiejętności ukończyła podyplomowe studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pisząc pracę zaliczeniową o roli eksperymentu w edukacji najmłodszych.

Przez pięć lat pracowała w przedszkolu, początkowo jako nauczyciel wychowawca w najstarszej grupie a następnie również jako instruktor zajęć dodatkowych z eksperymentów według swojego autorskiego programu w sieci placówek działających metodą projektu.

Zafascynowana alternatywnymi formami edukacji, dostrzegająca w dzieciach ogromny potencjał, zwolenniczka aktywizujących form pracy i tego by najmłodsi jak najwięcej uczyli się przez działanie. Stale pogłębia swoją wiedzę i doskonali się na różnego rodzaju szkoleniach dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych takich jak: Doświadczenie jako innowacja pedagogiczna, Drama jako metoda pracy z dziećmi, Wstęp do integracji sensorycznej, Terapia Ręki, Wyobraźnia twórcza dzieci w wieku przedszkolnym, warsztaty Montessori Życie codzienne.

Ukończyła też kurs organizowany przez Stowarzyszenie Montessori Bez Granic “Wprowadzenie do edukacji wczesnoszkolnej Montessori”.

Czas wolny najchętniej spędza z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu przyrody. Uwielbia wędrówki, noclegi pod namiotem i rozgwieżdżone niebo, które obserwuje przez lornetkę lub teleskop. Interesuje się astronomią. Lubi też wodę w każdej postaci, pływanie, żagle, kajaki, ostatnio próbuje swych sił w kajakarstwie górskim. Mama siedmiolatka, z którym czas spędza aktywnie i twórczo.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *